  • LNE-12V185WDAA
LNE-12V185WDAA
advertisement
Manufacturer No:
LNE-12V185WDAA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-LNE-12V185WDAA
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LNE-12V185WDAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    2.4lbs 1.1kg
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    LNE-185W
  • Size / Dimension
    8.03Lx2.68W x 1.53 H 204.0mmx68.0mmx38.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    185W
  • Max Power Dissipation
    185W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, cURus
  • Efficiency
    91.5%
  • Voltage - Isolation
    3.85kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    13A
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    13A
  • Voltage - Output
    6V~12V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    38.862mm
  • Length
    203.962mm
  • Width
    68.072mm