  • LNP-08A35WBCA
LNP-08A35WBCA
advertisement
Manufacturer No:
LNP-08A35WBCA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-LNP-08A35WBCA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LNP-08A35WBCA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Series
    LNP-C (35W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx1.77W x 1.14 H 115.0mmx45.0mmx29.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    35W
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    89.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    264VAC
  • Voltage - Input (Min)
    198VAC
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Output
    24V~43V