  • LO A67F-V2BB-24
LO A67F-V2BB-24
advertisement
Manufacturer No:
LO A67F-V2BB-24
HK JDW NO:
606-LO A67F-V2BB-24
Package:
2-SMD, Boomerang
Datasheet:
LO A67F-V2BB-24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LO A67F-V2BB-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Package / Case
    2-SMD, Boomerang
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIDELED®
  • Size / Dimension
    4.00mm Lx3.60mm W
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Orange
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    30mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    2.40mm Dia
  • Millicandela Rating
    1850mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    610nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    606nm
  • Height (Max)
    4.20mm