  • LO E67B-U2AA-24-1-Z
LO E67B-U2AA-24-1-Z
advertisement
Manufacturer No:
LO E67B-U2AA-24-1-Z
HK JDW NO:
606-LO E67B-U2AA-24-1-Z
Package:
4-PLCC
Description:
LED ORANGE CLEAR 4PLCC SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LO E67B-U2AA-24-1-Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-PLCC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Power TOPLED®
  • Size / Dimension
    3.20mm Lx2.80mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Color
    Orange
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.2V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    50mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    2.40mm Dia
  • Millicandela Rating
    980mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    610nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    606nm
  • Height (Max)
    2.10mm