  • LP0603A1880ALTR
LP0603A1880ALTR
advertisement
Manufacturer No:
LP0603A1880ALTR
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-LP0603A1880ALTR
Package:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
LP0603A1880ALTR
Description:
RF FILTER LOW PASS 1.88GHZ 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LP0603A1880ALTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    LP0603
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    1.88GHz Center
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    80MHz