  • LP0805H1900ASTR
LP0805H1900ASTR
advertisement
Manufacturer No:
LP0805H1900ASTR
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-LP0805H1900ASTR
Description:
LOW PASS FILTER
Step5Bar-code shipping tag
LP0805H1900ASTR
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.061W 2.03mmx1.55mm
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Filter Type
    LOW PASS FILTER
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Insertion Loss (Max)
    -0.75 dB
  • Input Impedance
    50Ohm
  • Center or Cutoff Frequency (fo/fc)
    1900MHz
  • Average Input Power
    8W
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.55mm
  • Height (Max)
    0.044 1.12mm