  • LP2975IMMX-12
LP2975IMMX-12
advertisement
Manufacturer No:
LP2975IMMX-12
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LP2975IMMX-12
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
LP2975IMMX-12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LP2975IMMX-12
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Positive Fixed
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    15V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LP2975
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    12V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    24V
  • Operating Supply Current
    180μA
  • Voltage - Input
    1.8V~24V
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm