  • LP2985-33DBVTG4
LP2985-33DBVTG4
advertisement
Manufacturer No:
LP2985-33DBVTG4
HK JDW NO:
815-LP2985-33DBVTG4
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LP2985-33DBVTG4
Description:
Enable Fixed LP2985 PMIC 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 5092
Step5Bar-code shipping tag
LP2985-33DBVTG4
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Packing Method
    TR
  • Current - Supply (Max)
    2.5mA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    150mA
  • Quiescent Current
    850μA
  • Accuracy
    1.5 %
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.58V @ 150mA
  • PSRR
    45dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    280mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.28V
  • Voltage Tolerance-Max
    4%
  • Input Bias Current
    850μA
  • Output Voltage Accuracy
    1.5 %
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2mm