  • LP5907UVE-3.2/NOPB
LP5907UVE-3.2/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP5907UVE-3.2/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LP5907UVE-3.2/NOPB
Package:
4-XFBGA, DSBGA
Datasheet:
Description:
Enable Fixed 0.35mm LP5907 PMIC 4 4-XFBGA, DSBGA
Quantity:
In Stock : 3276
Step5Bar-code shipping tag
LP5907UVE-3.2/NOPB
    Select All
  • Base Part Number
    LP5907
  • Pin Count
    4
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
    Positive
  • Current - Output
    250mA
  • Quiescent Current
    12μA
  • Output Voltage 1
    3.2V
  • Input Voltage (Min)
    2.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    25μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 250mA
  • PSRR
    90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    50mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.05V
  • Height
    445μm
  • Length
    875μm
  • Width
    880μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    4-XFBGA, DSBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Number of Functions
  • Terminal Pitch
    0.35mm