  • LP75W-54-C1400-RD
LP75W-54-C1400-RD
advertisement
Manufacturer No:
LP75W-54-C1400-RD
Manufacturer:
EPtronics, Inc.
HK JDW NO:
272-LP75W-54-C1400-RD
Package:
Datasheet:
LP75W-54-C1400-RD
Description:
Quantity:
In Stock : 9079
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LP75W-54-C1400-RD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Series
    LP75W
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    5.10Lx2.33W x 1.47 H 129.5mmx59.2mmx37.3mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    75W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cUL, FCC
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Output Power
    75.6W
  • Voltage - Output
    18V~54V