  • LPC2220FET144/G
LPC2220FET144/G
advertisement
Manufacturer No:
LPC2220FET144/G
HK JDW NO:
318-LPC2220FET144/G
Package:
TFBGA
Datasheet:
Description:
Microcontroller 144 Pin 75MHz TFBGA
Quantity:
In Stock : 1824
Step5Bar-code shipping tag
LPC2220FET144/G
  • Package / Case
    TFBGA
  • Number of Pins
    144
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    75MHz
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V