  • LPD5030-562MEB
LPD5030-562MEB
advertisement
Manufacturer No:
LPD5030-562MEB
HK JDW NO:
3194-LPD5030-562MEB
Step5Bar-code shipping tag
LPD5030-562MEB
    Select All
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Resistance
    62.5mOhm
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum (Ag/Pd/Pt)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    2
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    5.6 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    1.91A
  • Frequency - Self Resonant
    48MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2020
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    125mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    5.6 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.35A
  • Inductance - Parallel
    5.6 μH
  • Inductance - Series
    22.4 μH
  • Height
    900μm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    4.8mm