  • LPD6235-105MEB
LPD6235-105MEB
advertisement
Manufacturer No:
LPD6235-105MEB
HK JDW NO:
3194-LPD6235-105MEB
Step5Bar-code shipping tag
LPD6235-105MEB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 hour ago)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Resistance
    3.5Ohm
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    1 mH
  • Impedance
    3.5Ohm
  • Max DC Current
    210mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.9MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    7Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    1000 µH
  • RMS Current (Irms)
    150mA
  • Inductance - Parallel
    1 mH
  • Inductance - Series
    4 mH
  • Height
    3.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    6mm