  • LPS3314-564MLB
LPS3314-564MLB
advertisement
Manufacturer No:
LPS3314-564MLB
HK JDW NO:
3194-LPS3314-564MLB
Package:
Step5Bar-code shipping tag
LPS3314-564MLB
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    560 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    145mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.5MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    95mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    14Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    560 µH
  • RMS Current (Irms)
    145mA
  • Height
    1.4mm
  • Length
    3.4mm
  • Width
    3.4mm