  • LQH2HPZ4R7MJRL
LQH2HPZ4R7MJRL
advertisement
Manufacturer No:
LQH2HPZ4R7MJRL
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH2HPZ4R7MJRL
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
LQH2HPZ4R7MJRL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH2HPZ4R7MJRL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH2
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.29A
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    204mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.23A
  • Rated Current-Max
    1.29A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm