  • LQH2MPN820MGRL
LQH2MPN820MGRL
advertisement
Manufacturer No:
LQH2MPN820MGRL
HK JDW NO:
535-LQH2MPN820MGRL
Datasheet:
LQH2MPN820MGRL
Description:
FIXED IND 82UH 150MA 8.76 OHM
Step5Bar-code shipping tag
LQH2MPN820MGRL
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    150mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.76Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    210mA
  • Rated Current-Max
    0.15A
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm