  • LQH31CNR47M01L
LQH31CNR47M01L
advertisement
Manufacturer No:
LQH31CNR47M01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH31CNR47M01L
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH31CNR47M01L
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    470 nH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    180MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    150mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.47 µH
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm