  • LQH32DZ100K53L
LQH32DZ100K53L
advertisement
Manufacturer No:
LQH32DZ100K53L
HK JDW NO:
535-LQH32DZ100K53L
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
LQH32DZ100K53L
Description:
Quantity:
In Stock : 24642
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQH32DZ100K53L
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    450mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    390mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    26MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Rated Current-Max
    0.45A
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm