  • LQH32MN331K23L
LQH32MN331K23L
advertisement
Manufacturer No:
LQH32MN331K23L
HK JDW NO:
535-LQH32MN331K23L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH32MN331K23L
Description:
Fixed Inductors 330uH 10%
Step5Bar-code shipping tag
LQH32MN331K23L
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    59.987591mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    LQH32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    65mA
  • Frequency
    5MHz
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    13Ohm Max
  • Current
    290mA
  • Max DC Current
    65mA
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • DC Current
    65mA
  • Series Resistance
    13Ohm
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 796 KHZ
  • Height
    1.5494mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm