  • LQH43NN100J03L
LQH43NN100J03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43NN100J03L
HK JDW NO:
535-LQH43NN100J03L
Datasheet:
LQH43NN100J03L
Step5Bar-code shipping tag
LQH43NN100J03L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    560mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    23MHz
  • Q @ Freq
    36 @ 1MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm