  • LQH44NN5R0K03L
LQH44NN5R0K03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH44NN5R0K03L
HK JDW NO:
535-LQH44NN5R0K03L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH44NN5R0K03L
Description:
Quantity:
In Stock : 912
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQH44NN5R0K03L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH44
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.95A
  • Case Code (Metric)
    4040
  • Case Code (Imperial)
    1515
  • Inductance
    5μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    52mOhm Max
  • Max DC Current
    1.95A
  • Frequency - Self Resonant
    23.4MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Height
    4.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm