  • LQM21DH100M70L
LQM21DH100M70L
advertisement
Manufacturer No:
LQM21DH100M70L
HK JDW NO:
535-LQM21DH100M70L
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LQM21DH100M70L
Description:
Quantity:
In Stock : 3936
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQM21DH100M70L
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    LQM21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    845mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    27MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    250mA
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm