  • LQM21FN2R2N00D
LQM21FN2R2N00D
advertisement
Manufacturer No:
LQM21FN2R2N00D
HK JDW NO:
535-LQM21FN2R2N00D
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LQM21FN2R2N00D
Description:
FIXED IND 2.2UH 150MA 280 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQM21FN2R2N00D
    7 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
  • Series
    LQM21
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Depth
    1.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Current Rating
    150mA
  • Radiation Hardening
    No
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Height
    1.8mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Number of Functions
    1
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Type
    Multilayer
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Shielding
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Tolerance
    ±30%
  • Construction
    Chip
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    364mOhm Max
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Military Standard
    Not
  • Material - Core
    Ferrite
  • Max DC Current
    150mA
  • DC Current
    150mA
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE