  • LQW15AN2N8B80D
LQW15AN2N8B80D
advertisement
Manufacturer No:
LQW15AN2N8B80D
HK JDW NO:
535-LQW15AN2N8B80D
Datasheet:
LQW15AN2N8B80D
Description:
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 2.8nH 0.1nH 100MHz 27Q-Factor 1.5A 0402 Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQW15AN2N8B80D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    1
  • Current Rating
    1.5A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    2.8nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    47mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    13.5GHz
  • Q @ Freq
    27 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    27
  • Q Factor
    27
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm