  • LQW15AN51NG00D
LQW15AN51NG00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW15AN51NG00D
HK JDW NO:
535-LQW15AN51NG00D
Datasheet:
LQW15AN51NG00D
Description:
Inductor RF Chip Wirewound 51nH 2% 100MHz 25Q-Factor 210mA 1.08Ohm DCR 0402 T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQW15AN51NG00D
  • Mount
    ONE SURFACE
  • Weight
    793.786648μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    1
  • Depth
    600μm
  • Current Rating
    210mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    51nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.08Ohm Max
  • Current
    700mA
  • Max DC Current
    210mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.85GHz
  • Q @ Freq
    25 @ 200MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    25
  • DC Current
    210mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 200 MHZ
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm