  • LQW18AN37NJ80D
LQW18AN37NJ80D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN37NJ80D
HK JDW NO:
535-LQW18AN37NJ80D
Datasheet:
LQW18AN37NJ80D
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN37NJ80D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    910mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    910mA
  • Inductance
    37nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3GHz
  • Q @ Freq
    37 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    1.651mm