  • LQW18AN3N9C10D
LQW18AN3N9C10D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN3N9C10D
HK JDW NO:
535-LQW18AN3N9C10D
Datasheet:
LQW18AN3N9C10D
Description:
Fixed Inductors 0603 3.9nH +/-0.2nH DCR 0.032ohm
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN3N9C10D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    ONE SURFACE
  • Weight
    3.005049mg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.1mm
  • Current Rating
    1A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    3.9nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    32mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    11GHz
  • Q @ Freq
    38 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Q Factor
    38
  • DC Current
    1A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm