  • LQW18AN4N1C8ZD
LQW18AN4N1C8ZD
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN4N1C8ZD
HK JDW NO:
535-LQW18AN4N1C8ZD
Datasheet:
LQW18AN4N1C8ZD
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN4N1C8ZD
  • Surface Mount
    YES
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.2A
  • Inductance
    4.1nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    28mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Q @ Freq
    30 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    2.2A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm