  • LQW18AN91NJ80D
LQW18AN91NJ80D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN91NJ80D
HK JDW NO:
535-LQW18AN91NJ80D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LQW18AN91NJ80D
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN91NJ80D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    520mA
  • Inductance
    91nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    540mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.9GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    33 @ 150MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    33
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.52A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 150 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm