  • LQW2UAS82NF0CL
LQW2UAS82NF0CL
advertisement
Manufacturer No:
LQW2UAS82NF0CL
HK JDW NO:
535-LQW2UAS82NF0CL
Datasheet:
LQW2UAS82NF0CL
Description:
Quantity:
In Stock : 1957
Step5Bar-code shipping tag
LQW2UAS82NF0CL
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.103Lx0.096W 2.62mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Rated Current-Max
    1A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 350 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.080 2.03mm