  • LR1206LF-01-R470-FT
LR1206LF-01-R470-FT
advertisement
Manufacturer No:
LR1206LF-01-R470-FT
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-LR1206LF-01-R470-FT
Package:
1206
Datasheet:
Description:
470mOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LR1206LF-01-R470-FT
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    470mOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    610μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm