  • LS15RB1201J04
LS15RB1201J04
advertisement
Manufacturer No:
LS15RB1201J04
HK JDW NO:
732-LS15RB1201J04
Package:
Datasheet:
LS15RB1201J04
Description:
POE SPLITTER 10.8W 12V DESKTOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LS15RB1201J04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Mounting Type
    Desktop
  • Weight
    0.128lb 58.06g
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Published
    2007
  • Series
    LS15
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.10W x 1.00 H 86.2mmx53.3mmx25.4mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Power, RJ45, Receptacle
  • Type
    Splitter
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cULus, TUV
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Input
    36V~57V
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    900mA
  • Voltage - Output
    12V
  • Nominal Input Voltage
    57V
  • Input Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Output Connector
    2.1mm Receptacle (Power), RJ45 (Data)
  • Power (Watts) - Per Port
    10.8W
  • Compliance
    IEEE802.3af
  • Height
    25.4mm
  • Length
    76.2mm
  • Width
    53.34mm