  • LSM2-T/30-D12-C
LSM2-T/30-D12-C
advertisement
Manufacturer No:
LSM2-T/30-D12-C
HK JDW NO:
540-LSM2-T/30-D12-C
Package:
7-SMD Module
Datasheet:
LSM2-T/30-D12-C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LSM2-T/30-D12-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    7-SMD Module
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LSM2
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.53W x 0.34 H 33.0mmx13.5mmx8.6mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    SEATED HGT CALCULATED
  • Power Rating
    150W
  • Max Power Dissipation
    125W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    33.02mm
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-P7
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    30A
  • Voltage - Output 1
    0.8V~5V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    30A
  • Output Power
    150W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Max Output Voltage
    5V
  • Current - Output 1
    30A
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Min Output Voltage
    800mV
  • Max Output Power
    125W
  • Max Input Voltage (DC)
    14V
  • Min Input Voltage (DC)
    8.3V
  • Height
    8.636mm
  • Length
    33mm