  • LSP05480LLPM
LSP05480LLPM
advertisement
Manufacturer No:
LSP05480LLPM
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LSP05480LLPM
Package:
Module
Datasheet:
LSP05480LLPM
Description:
LIGHTING SURGE PROTECT 480V SCRW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LSP05480LLPM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Screw
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • Series
    LSP
  • Feature
    Thermally Protected
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Type 2, Type 4
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Approval Agency
    CE, cURus, UL
  • Working Voltage
    480V
  • Number of Poles
    1
  • Form
    Module Only
  • Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV)
    510VAC
  • Current - Discharge (Nom) (8/20μS)
    5kA
  • Current - Discharge (Max) (8/20μS)
    10kA
  • Voltage - Protection Level (VP) (2416)
    1.9kV