  • LSRU-115-OR-1.5
LSRU-115-OR-1.5
advertisement
Manufacturer No:
LSRU-115-OR-1.5
HK JDW NO:
461-LSRU-115-OR-1.5
Package:
Datasheet:
LSRU-115-OR-1.5
Description:
LOAD SENSOR/ 115V/ 0-10A/ OC T
Step5Bar-code shipping tag
LSRU-115-OR-1.5
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    LSRU
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Current Sensing AC
  • Voltage - Supply
    115VAC
  • Output Type
    Relay
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 240VAC
  • Delay Time
    0.5 Sec ~ 300 Sec
  • Trip Range
    0 ~ 10A AC