  • LSSC-250M-00
LSSC-250M-00
advertisement
Manufacturer No:
LSSC-250M-00
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-LSSC-250M-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LSSC-250M-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    25 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    3A
  • Lead/Base Style
    Axial
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    46MOhm
  • DC Current
    3A
  • Length
    28mm