  • LT1019CN8-4.5
LT1019CN8-4.5
advertisement
Manufacturer No:
LT1019CN8-4.5
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1019CN8-4.5
Package:
DIP
Datasheet:
LT1019CN8-4.5
Description:
PMIC 1 Channel DIP
Quantity:
In Stock : 10146
Step5Bar-code shipping tag
LT1019CN8-4.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Tolerance
    0.2%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Channels
    1
  • Current - Output
    10mA
  • Quiescent Current
    1.2mA
  • Voltage - Output
    4.5V