  • LT1460BIN8-10
LT1460BIN8-10
advertisement
Manufacturer No:
LT1460BIN8-10
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1460BIN8-10
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel DIP
Quantity:
In Stock : 1367
Step5Bar-code shipping tag
LT1460BIN8-10
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Channels
    1
  • Current - Output
    40mA
  • Quiescent Current
    270μA
  • Voltage - Output
    10V