  • LT1575CN8-3.5#PBF
LT1575CN8-3.5#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1575CN8-3.5#PBF
HK JDW NO:
471-LT1575CN8-3.5#PBF
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
LT1575CN8-3.5#PBF
Description:
IC LNR REG CTRLR 1OUT 8DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT1575CN8-3.5#PBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Positive Fixed
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LT1575
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDIP-T8
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input
    10V~20V
  • Current - Supply
    12mA
  • Output Voltage 1
    3.5V
  • Output Voltage1-Max
    3.535V
  • Height Seated (Max)
    3.937mm
  • Width
    7.62mm