  • LT1577CS-3.3/2.8#TRPBF
LT1577CS-3.3/2.8#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1577CS-3.3/2.8#TRPBF
HK JDW NO:
471-LT1577CS-3.3/2.8#TRPBF
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
IC LNR REG CTRLR 2OUT 16SOIC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT1577CS-3.3/2.8#TRPBF
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Positive Fixed
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    250
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LT1577
  • Pin Count
    16
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G16
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input
    5V~22V
  • Current - Supply
    12mA
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Output Voltage1-Max
    3.333V
  • Output Voltage 2
    2.8V
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Length
    9.9mm
  • Width
    3.9mm