  • LT1790AIS6-2.5
LT1790AIS6-2.5
advertisement
Manufacturer No:
LT1790AIS6-2.5
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1790AIS6-2.5
Package:
TSOT
Datasheet:
LT1790AIS6-2.5
Description:
PMIC TSOT
Quantity:
In Stock : 3342
Step5Bar-code shipping tag
LT1790AIS6-2.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSOT
  • Number of Pins
    6
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Output Voltage
    2.5V