  • LT1790AIS6-3.3#PBF
LT1790AIS6-3.3#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1790AIS6-3.3#PBF
HK JDW NO:
84-LT1790AIS6-3.3#PBF
Package:
TSOT
Datasheet:
Description:
PMIC TSOT
Quantity:
In Stock : 3939
Step5Bar-code shipping tag
LT1790AIS6-3.3#PBF
  • Package / Case
    TSOT
  • Tolerance
    0.175%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Nominal Supply Current
    60μA
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Voltage Reference
    3.3V