  • LT1790BIS6-3.3#TRM
LT1790BIS6-3.3#TRM
advertisement
Manufacturer No:
LT1790BIS6-3.3#TRM
HK JDW NO:
84-LT1790BIS6-3.3#TRM
Description:
Fixed PMIC SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 15748
Step5Bar-code shipping tag
LT1790BIS6-3.3#TRM
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Operating Supply Current
    80μA
  • Current - Output
    5mA
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Min Output Voltage
    3.3V