  • LT4HLT8-AC240V
LT4HLT8-AC240V
advertisement
Manufacturer No:
LT4HLT8-AC240V
HK JDW NO:
590-LT4HLT8-AC240V
Package:
Datasheet:
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT4HLT8-AC240V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    2006
  • Series
    LT4H-L
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    Solid State Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    0.1A @ 30VDC