  • LT6657BHMS8-1.25#PBF
LT6657BHMS8-1.25#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT6657BHMS8-1.25#PBF
HK JDW NO:
471-LT6657BHMS8-1.25#PBF
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description:
IC VREF SERIES 0.1% 8MSOP
Step5Bar-code shipping tag
LT6657BHMS8-1.25#PBF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago)
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    3ppm/°C
  • Base Part Number
    LT6657
  • Pin Count
    8
  • Voltage - Input
    1.5V~40V
  • Current - Output
    10mA
  • Current - Supply
    1.2mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.25V
  • Reference Type
    Series
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    0.5ppmp-p
  • Noise - 10Hz to 10kHz