  • LT6660HCDC-3.3#TRM
LT6660HCDC-3.3#TRM
advertisement
Manufacturer No:
LT6660HCDC-3.3#TRM
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
358-LT6660HCDC-3.3#TRM
Package:
Description:
V-Ref Precision 3.3V 20mA 3-Pin DFN EP T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT6660HCDC-3.3#TRM
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Part Status
    Obsolete
  • Pin Count
    3
  • Topology
    Series
  • Reference Type
    Precision
  • Line Regulation
    800ppm/V
  • Load Regulation
    3000ppm/mA