  • LTC6655LNBHMS8-2.5#TRPBF
LTC6655LNBHMS8-2.5#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LTC6655LNBHMS8-2.5#TRPBF
HK JDW NO:
471-LTC6655LNBHMS8-2.5#TRPBF
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description:
0.25PPM N, L DRIFT PREC REFS
Step5Bar-code shipping tag
LTC6655LNBHMS8-2.5#TRPBF
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Tolerance
    ±0.025%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    2ppm/°C
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input
    3V~13.2V
  • Current - Output
    5mA
  • Current - Supply
    7.5mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Reference Type
    Series
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz