  • LTF4022T-220M-D
LTF4022T-220M-D
advertisement
Manufacturer No:
LTF4022T-220M-D
HK JDW NO:
769-LTF4022T-220M-D
Package:
2-SMD
Datasheet:
LTF4022T-220M-D
Description:
Quantity:
In Stock : 637
Step5Bar-code shipping tag
LTF4022T-220M-D
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    2-SMD
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Series
    LTF4022-D
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    320mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Magnetic Shield
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    370mOhm Max
  • Max DC Current
    660mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    660mA
  • Case/Size Code
    1616
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm