  • LTH3MM12VFR4400
LTH3MM12VFR4400
advertisement
Manufacturer No:
LTH3MM12VFR4400
HK JDW NO:
894-LTH3MM12VFR4400
Package:
Radial
Datasheet:
LTH3MM12VFR4400
Description:
LED WHITE CLEAR T-1 T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTH3MM12VFR4400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LTH3MM12V
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Color
    White
  • HTS Code
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Viewing Angle
    35°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Forward Current
    12mA
  • Current - Test
    10mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Luminous Intensity
    2.5 cd
  • Millicandela Rating
    4000mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Lens Color
    Colorless
  • Height (Max)
    6.55mm