  • LTH5MM12VFR4500
LTH5MM12VFR4500
advertisement
Manufacturer No:
LTH5MM12VFR4500
HK JDW NO:
894-LTH5MM12VFR4500
Datasheet:
LTH5MM12VFR4500
Description:
LED GREEN CLEAR T-1 3/4 T/H
Step5Bar-code shipping tag
LTH5MM12VFR4500
  • Series
    LTH5MM12V
  • Color
    Green
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Viewing Angle
    16°
  • Forward Current
    12mA
  • Current - Test
    10mA
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Luminous Intensity
    4.5 cd
  • Millicandela Rating
    6500mcd
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    522nm
  • Height (Max)
    9.95mm